Life

5 THING THIS MONTH

Březen 29, 2017

Sluníčko ke mě natahuje paprsky a já po nich s chutí „šplhám“. Mám hrozně ráda, když mě takhle ráno tahá z postele, ale co si budeme povídat, ranní rozcvičku v podobě dobíhání autobusu jsem si neodpustila ani první jarní měsíc. To bych asi ani nebyla já.

Na první fotce jsem se pokusila zachytit mých 5 důležitých věcí tohoto měsíce: ranní masku od Havlíka, jejíž účinky – ať už jsou jakékoli – se projevují hlavně na mé duši; jednu z mých několika kytek, které mi zaplavily pokoj (asi si něco kompenzuji, dle článku tu), učím se poznávat účinky bylinek díky holkám z Herbáře; když jsem sháněla zlatý náramek, nebylo nic jednoduššího než se zeptat babičky a dostat zlaté hodinky a v rámečku je mamka.

1/ Druhý jarní víkend jsem strávila v Praze. Moc často se mi nepoštěstí, že by se tak dělo, a tak si každou chvíli vychutnávám. S jarem se rozjely i mé oblíbené trhy na Jiřáku a Náplavce, kam jsme se tentokrát s Lucien vypravily fotit a okukovat stánky. Lidí se tu takhle v sobotu dopoledne sešla opravdu spousta, chvílemi vykouklo sluníčko, všude to vonělo čerstvým chlebem a koláčky, každý si nesl svůj první jarní svazek tulipánů, fronta na kafčo od Mama Coffee nebrala konce a hladové labutě za vámi pluly kamkoli. Prostě idylka… 🙂

2/ Obrovsky milým překvapením pro mne tento měsíc bylo seznámení se s kapelou The Brownies, které jsem poprvé slyšela na zmiňovaných trzích. Dopoledni tak dodali svou hudbou další rozměr a chumel lidí před nimi jen potvrdil, jak moc jsou skvělí!

3 / Zaujaly mě pastelové fotky od slovenské fotografky Márii Švarbové, které nafotila pro slovenskou oděvní značku Nehera, která se dere na výslunní a v současnosti ji můžete najít třeba v obchodním domu Fenwick na londýnské Mayfair Street. #pisubakalarku #snad

4/ Víkend bez wifi. No comment. 

5/ Synagoga ve Velkém Meziříčí je již několikátý rok proměněná v tržnici. Židovské obci Brno se totiž nedaří najít prostředky na její opravu a jedinými ochotnými plátci jsou právě Vietnamci. V tomhle článku z roku 2012 doufala obec v rekonstrukci. No, o pět let později je situace stále stejná. Škoda.

Jak to máte s květinami vy? Posedla vás vlna #flowerpower? Jak často se zastavíte a vypnete všechny smart a elektro přístroje v okolí? Znali jste značku Nehera?

Hezký týden. S úsměvem, Karo

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Lucien Březen 30, 2017 at 7:31 am

    Podlehla! Ale tulipánky mi rostou v květináči 🙂 The Brownies se stala mou hodně oblíbenou kapelou!!! 🙂

  • Leave a Reply