Culture

DESIGNBLOK 2016

Říjen 30, 2016

Hezký nedělní, poslední říjnový, večer!

Jak jste dneska zvládli přechod na zimní čas? Mně trochu sešel z mysli, takže vstávačka pěkně o půl sedmé, achjo. Ale zas … tu hodinku jsem nevyužila úplně špatně. Pěkně zachumlaná do peřin s teplým čajem jsem přečetla pár článků z mého oblíbeného FLOW magazínu a zběžně prolistovala dvě vydání SOFFA, která jsem si přinesla ze včerejšího Designbloku. No a to už se pomalu dostáváme k dnešnímu tématu.

Móda = minimalismus, šperk = minimalismus, papír = minimalismus, nábytek = minimalismus. Hm, zaujmout mou pozornost na letošním Designbloku nebylo vůbec lehké. Proč? Všeho moc škodí a právě onoho „mini“ bylo k vidění na Výstavišti přehršel.

Letošní týden designu se nesl v duchu sportu a hnedle středová hala zaujala pověšenými koly a všudepřítomnými tělocvičnými pomůckami – žíněnky, bedny, koně, trampolína, kladina – na sednutí. V rámci Openstudia mne zaujal hlavně Ateliér keramiky a porcelánu z pražského UMPRUM, kde byla zdařile přetvořená původně kýčovitá porcelánová postavička baletky. Dále pak všemožné dřevěné hračky, stánek Kateřiny Geislerové, šperky Blueberries a série budek pro ptáčky – Garsonky. Pokud vás odradila ta fůra lidí, která se do Holešovic v sobotu nahrnula, pojďte si pro mne nejzdražilejši prezentace projít díky pár fotkám.

Více na Czechdesign

dsc06400

inkpotdesign1

dsc06409

hračky Kutulu

dsc06415

 

dsc06418

Cockerel

dsc06420

Frusack

dsc06425

dsc06430

Lenka Vacková se v rámci své prezentace rozhodla upozornit na Fast Fashion a nechala si záda potetovat logy známých fast fashion značek.

dsc06437

 

dsc06438

Plove

dsc06441

Trash Made

dsc06451_postcard

vlevo Garsonky

dsc06462

Studio Činčera

inkpotdesign2

Kateřina Geislerová

inkpotdesign4

 napravo Blueberries

inkpotdesign5

Markéta Nováková a Mira Podmanická / Křehký

Byli jste na Designbloku? Co nejvíce zaujalo Vás a jaký názor máte na prostor Výstaviště? 

S úsměvem, Karolína

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply Birdie Listopad 15, 2016 at 9:39 am

  Také jsem na Designblok měla rozporuplný názor…minimalismus ovšem hýbe světem! 😀 Já jsem byla až na posledním dni, takže lidí bylo tak akorát, za což jsem ráda…zase jsem ale neviděla žádné přehlídky, i když nevím jestli mě takové alternativní oděvy vůbec zajímají! 😀 A garsonky byly snad úplně nejlepší! 🙂
  Také jsem o Designbloku psala, tak budu ráda, když se podíváš a napíšeš, jestli ses také shodla v názorech! 🙂

  LifestyleBirdie – Designblok 2016

  • Reply Karolína Listopad 21, 2016 at 8:32 pm

   Milá Birdie,

   moc děkuji za komentář. Jsem ráda, že podobný názor na Designblok nesdílím sama. Na blog určitě juknu.

   Hezký den,
   Karolína

  Leave a Reply