Culture

KULTURNÍČEK / 2

Říjen 23, 2016

1 / Před týdnem jsem byla, na pozvání kamarádky Lujzi, poprvé v divadle Venuše ve Švehlovce, maličkatém prostoru v areálu UK-čkových kolejí na Vinohradech. Ten den dávali představení Fénix, které zaštiťovalo režijní duo SKUTR. Pohyb, akce, hudba, málo slov, příběh o narození, smrti a znovuzrození. 6 řad nacvaknutých k prasknutí, komorní atmosféra, občas salvy smíchu, jindy zatajený dech. Zajdu znova. 

2 / Do kin míří biografický snímek o Jackie Kennedy a já nepochybuji, že Natalie Portman bude jako hlavní hrdinka výborná (už jen ta podoba). Že by další Oskar?

3 / Výstava fotografa hvězd Sama Shawa je k vidění v pražském Domu fotografie do 15. ledna.

4 / Na letenské zdi se objevují většinou výstavy přibližující společensky kontroverzní témata. Nyní nám zde německý umělec Uli Westphala připomíná, kolik Vynikajících a atypicky tvarovaných potravin se vyhodí, protože nesplňují standardy obchodů. Škoda, já bych si totiž moc ráda dala polévku třeba právě z té úžasné „pětihlavé“ mrkve… Víc v článku od Zachraň jídlo.

5 / Dita P.  sestavila speciálně kolekci pouhých tří kusů nádobí (hrníčku, misky a talíře) pro studenty.

6 / Pro všechny, kteří chodí s klapkami na očích: ve čtvrtek 27. 10. startuje Designblok – největší přehlídka současného designu a módy ve střední Evropě. Stejně jako loni bude místem konání pražské Výstaviště a hlavním motem je letos sport.

7 / Czechdesign otevřel české eshopácké „designové lahůdkářství„.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply