Culture

KULTURNÍČEK

Říjen 12, 2016

Hezké ráno všem!

Hnedle na úvod dnešního článku tu mám pro vás malou novinku. Jelikož jsem tenhle blog zakládala s cílem psát o kultuře v jejích nejrůznějších podobách, rozhodla jsem se, vyměnit mých 5 věcí týdne (které stejně můžete sledovat na Instagramu) za Kulturníček – takový malý zpravodaj ze světa artu, filmu, knih a všeho, co se mi líbí a nemělo by uniknout ani vám. Na blogu by se měl objevovat každý čtvrtek a snad vás inspiruje. 

1 / MIG21 vydali zpěvník v papírové i „aplikační“ podobě.

2 / S příchodem tmy dnes začne Signal Festival – festival světel, světelných instalací, videoprojekcí, lidí zaplňujících Prahu a všudypřítomných front.

3 / Do kin míří před Vánoci opravdu fůra nových filmů: Bezva ženská na krku od autorů Žen v pokušení (určitě půjdu), Pohádky pro Emu nebo Anděl páně 2! 

4 / Loni v Marienbadu – film a nyní i stejnojmenná výstava v Rudolfinu vás vtáhne za kulisy tohoto kultovního šedesátkového snímku. Fotografie, videa, zvukové instalace, kresby a mnoho dalšího lze zhlédnout zdarma do 27. 11.

5 / Má nejoblíbenější vloggerka vůbec Estée Lalonde se objevila ve videu pro Glamour UK a minulý týden jí navíc vyšla i kniha! A hádejte ke komu do knihovny poputuje… 🙂

6 / Tento týden je co se týče vydání nových knih opravdovým zázrakem! Nejenže si od pondělí můžete pořídit přepis úspěšného a vtipného blogu Bez jablka, ale dnes na Velký knižní čtvrtek vychází i třetí pokračovaní humorné knížky Evžena Bočka Poslední Aristokratka na koni!

Hezký nejen kulturní zbytek týdne. 

S úsměvem, Karolína 

PS.: víkend už je za dveřmi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply