Fashion

PERSONAL STYLE? Už jsme ho překonali?

Červen 7, 2016

Točí se vám hlava z roztrhaných džín, Stan Smith botasek a bomberů? Tak to jste tu správně. Mně totiž jo!

Ulice zaplavil výše uvedený trend a po chodnících se prochází klony lidí, oblékajících se v duchu: chci něco znamenat, vypadat „in“ a módně? – pak musím vlastnit džíny, které vypadají jako po napadení psem, boty jejichž bílá zmizí po pár nošeních v nenávratnu a bundě, která se mnou prošla vojnu. Diktát módního průmyslu, fotky celebrit a bloggerů, které bychom jen stěží často odlišili od běžných lidí na ulici, nám říkají, co je trendy a co musíme mít. Jenže slovíčka móda a styl neznamenají to samé a odlišit se od „masovky“ není nejlehčí.

Znovu zkoukávám milovaný i vysmívaný seriál Sex and the City, který je nejenom sex-, femini- a módníbible v jednom. Skvěle si u něj odpočinu, zasměji a navíc získám stylovou inspiraci, takže sedím akorát s pusou dokořán, poznámkami v ruce a v hlavě mi běhají úvahy typu: to se teď taky nosí, skvělý nápad, tohle by mě nenapadlo – zítra tuhle kombinaci vyzkouším.

Je fakt, že Carrie nechodila do školy ani práce v tom pravém slova smyslu, takže celý den na lodičkách s podpatky do nebes se dá snést (navíc v New Yorku nemají kočičí hlavy jako my v Praze), ale jedno se jí upřít nedá. Osobní styl a láska k módě (v posledním zhlédnutém díle se odmítala vystěhovat z bytu, na který neměla a peníze si sháněla všude možně, jen aby měla dostatečně velkou šatnu na její krabice s botami – mimochodem, Manolo Blahnik – oblíbený obuvník výše zmíněné Carrie chystá tento rok v Praze výstavu!!). Všimněte si třeba té brože ve tvaru květiny, sukní do pasu a všemožných, často i na první pohled nesmyslných kombinací.

  

Mezi mé stylové ikony bezesporu patří Audrey Hepburn (jak taky jinak, vždyť už mě znáte). Její kouzlo spočívá v nenucenosti, eleganci a osobním šarmu. Jeanne Damas, Francouzka každým coulem, je mi inspirací její jednoduchostí, červenou rtěnkou a džínami s bílým tričkem. Zooey Deschanel, praštěná Nová holka, dokázala převést módu padesátek do současnosti, ofina se díky ní stala must have („Ségra, ty vypadáš jako Zooey D.“, řekl mi brácha, když mě poprvé viděl s ofinou) a vintage kabelky? O těch radši ani nemluvím. Každá z nich je odjinud a jiná, ale jedno mají společné, osobní styl a kouzlo, které z nich udělalo ikony navzdory trendům, které se mění tak rychle jako jarní počasí.

Článek jsem sesmolila díky Leandře, ale psát o tomto tématu chci již dlouho. Někdy mám pocit, že lidé chodí s klapkami na očích a osobní styl ani ocenit nedokáží. Trochu rozhořčeně sleduji street stylové weby, kde nejvíc Like dostávají právě „modely“ a lá první odstavec. Netvrdím, že já sama jsem zářným příkladem a můžu si tu dovolit kázat, ale život i móda je hra a člověk se musí někdy umět odvázat a překročit nejen vlastní stín. Tak pojďme do toho a vnesme do ulici o trochu více šarmu a OSOBNOSTI! Držím palce sobě i vám.

S úsměvem, Karolína

foto z Pinterest

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply