Fashion

BEING FED UP

Leden 15, 2017

Ráda peču a jsem na sladké. Jednu dobu jsem vážně snila o tom, že si zařídím kavárnu  a budu si tam pěkně kuchtit ty mé dortíky. Nevzdávám se toho, ale má starostlivá mamka mě zrazuje, že bych pak díky tomu všemu cukru vypadala jako váleček. Nepřejedl by se mi ovšem? 

Světe div se, pracuji teď v obchodě – jak jinak než s módou a ano, začíná se mi přejídat. Teď, v období slev, mám každý den pocit, že k nám chodí z 80% lidé, kteří nakupují jen proto, že dané kousky jsou o pár kaček levnější a oni toho přeci MUSÍ využít. V reálu se pak jedná o oblečení, které má hodnotu nula nula nic a předpokládám, že si ho daný zákazník vezme na sebe dohromady tak dvakrát.

Halím se teď tedy do tolika omílané a uniformované bílé košile/ trička, džín a kozaček – jednoduchosti a eleganci, kterou vzývá snad každý módní guru (klik na šéfku francouzského Vogue Emmanuelle Alt). Ze stereotypu mě pak vytrhne třeba právě „kreace“ na blog, kterou si náramně užívám.

No a tedy, pokud jste si všimli nového podnadpisu blogu, ráda bych se rozepisovala trochu víc o kvalitnější módě a materiálech, které tady v Čechách chybí (vlna vždycky nemusí kousat, prát hedvábí se dá i ručně doma a sehnat kašmírový svetr by přeci neměl být problém v roce 2016 ani u nás!?). S tímhle snem jsem vlastně přijela už z Antwerp a chtěla bych ho i třeba díky blogu rozhýbat. Myslím si, že udržitelnost nespočívá jen v nových recyklovaných materiálech, ale i v těch tradičních a hlavně v kvalitě, protože 100 % akrylový svetr, který máme ve skříních nám určitě nevydrží hezký dalších 10 let jako ten vlněný. Co vy na to, jdete do toho se mnou?

 

turtleneck (wool): secondhand; skirt (cotton): inkpotSTORIES, bag (leather): vintage, high boots (leather): Tamaris

S úsměvem, Karo

PS.: další novinkou je rubrika Granny´s s recepty mé horské babičky (klik)

 

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Barbara Leden 29, 2017 at 10:13 pm

    Báječná sukně i myšlenka))

  • Leave a Reply