Fashion

SCOUT

Duben 24, 2016

Dnešní den, 24 .dubna, slaví skauti na celém světě svátek svého patrona sv. Jiří. K tomuto dni mi přijde příhodné, přidat článek, který jsem psala letos na podzim na téma skauting.

PROČ CHODIT DO SKAUTA???

„Napiš motivační článek o tom, proč chodit do skautu.“ Tak zněl úkol, který mi byl zadán na konci června. No a tak se ho pokouším zkonstruovat. Jde to pomalu, vlastně ani nevím, o čem bych měla psát. Ne že by toho bylo málo, právě naopak. Obsáhnout celou myšlenku skautingu je tak složité, že by to vydalo na pořádně tlustou knihu a jelikož nechci, aby u čtení tohoto článku většina z vás usnula, a také nechci tlumočit fakta, která si můžete najít doma na internetu, rozhodla jsem se napsat o sobě.

Proč chodit do skautu? Když mi bylo osm, nevěděla jsem, co slovo skauting znamená. Když mi bylo tolik, jako je prstů na obou rukou, skauti se mi nastěhovali přímo pod okno. Já začínala být v pubertě a rozdělávání ohníčků mi přišlo hrozně trapný. No, a když mi bylo jedenáct, poprvé jsem pozdravila své první skautské vedoucí.

Ta copatá holka, která přišla na první schůzku v září roku 2006, trochu povyrostla. Letos mi bude dvacet. Čas strávený ve skautu uběhl jako mávnutí kouzelným proutkem. Naučila jsem se nebát se překonat překážky, navštívila místa, kam bych se jen stěží dostala (viz jeskyňaření v Moravském krasu), putovala po horách a snažila se dohonit odjíždějící tramvaj po hodině strávené na Laser Game, sjela řeku a neztratila se sama v noci v Rakousku. Každý týden zažívám dobrodružství v podobě pátečních schůzek v naší klubovně a každý týden se setkávám s nejlepšími přáteli, na které se můžu obrátit s jakýmkoli problémem. Kdykoli mi něco nejde a chci to vzdát, řeknu si, že jsem přeci skautka a že to tedy zkusím znovu.

Myslím si, že skauting je prostě něco, co byste měli zažít. Je strašně těžké popsat, co to znamená, každý by vám řekl něco jiného. Kamarádka mi napsala (nikdy nechodila do skautu), že skauting vás naučí přežít, když vypnou proud. Tak to tedy pojďme společně zkusit!

K.

jacket: second-hand / dress: DIY/ T-Shirt: old / jeans: old / bagpack: Burton / shoes: Vagabond / belt: Promod

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Rachel Duben 27, 2016 at 10:58 am

    I like your style! i love the details of your whole look!

    http://chicglamstyle.com

  • Leave a Reply