As you surly know by now, I’m mostly inspired by French women while thinking about outfits and the way of life. I’d say that we are the very first generation which has insight in their life online – thank you Instagram stories. How cool is that?

Let me show you some of the most personally inspiring pieces from French style.  As they are big fans of simple and uncomplicated pieces, they are remaining timeless and feminine even during the hottest of summer days. Another reason why they are such a great inspiration.

Sledovat a napodobovat to, co se nosí v Paříži – o to se snaží ženy z celého světa už několik dekád. My jsme ale bezesporu první generací, která může život tamních obyvatelek sledovat doslova v přímém přenosu. Když několikrát denně otevřu Instagram, mezi prvními na mě vyskočí fotky právě Jeanne, Leily, Sabiny a dalších. A já hltám jejich příběhy, jako bych tam byla s nimi…

V dnešním článku bych vám ráda nabídla výběr outfitů a inspirace toho nejlepšího, co obyvatelky města na Seině oblékají. Jako vždy zůstávají veskze minimalistické, nadčasové a ženské – není tedy problém jejich šatník snadno napodobit. A to je paráda, ne?

pictures: Jeanne, Sabina, Leila, Diane, Adenorah, Marissa

Minimal colour palette, simple cuts and basic capsule wardrobe pieces, all in one all the reasons why is the French style one of my favourites. All you have to add is splash of colour or vintage item for more playfulness.

Šatník Francouzek mi imponuje svou jednoduchou paletou barev, střihů a každodenním nošením základních basic kousků. Ty lze „okořenit“ něčím vintage, výraznějším šperkem, kloboukem, brýlemi nebo botami. Ve všem je ale znát špetka humoru, nonšalance, lehké neupravenosti a pocitu: „že mi to sluší a cítím se sexy“.

white shirt (Armedangels-Etikbutik), skirt (Lindex), wrap dress (People Tree-Nila), white jeans (Everlane), strawbag (Nila), espadrilles (Castaner), silk scarf (Vestiaire – Lanvin), earings (Mata Traders-Etikbutik), sunglasses (Komono-Ecofashionlabels), Lipstick (Yves Rocher)

There are many wrap dresses all around the French Instagram. All of it because of French It-Girl Jeanne Damas and her brand Rouje. Seventies inspired feminine style – highy popular all around the world.No wonder why! There isn’t anything sexier than sophisticated clothing.

Everyone told me that Castaner espadrilles are really comfy – and they are! I can wear them the whole day and have no foot pain.

Od té doby, co francouzská It-Girl Jeanne Damas založila vlastní značku Rouje, hemží se to na Instagramu zavinovacími šaty a sukněmi. Není se co divit! Z vlastní zkušenosti vím, že není víc sexy kousek – když foukne vítr, jste jako v pohádce „oblečená-neoblečená“…

Bílé džíny s bílou košilí – minimalistická kombinace, kterou pozvednou výraznější boty. Espadrilky od Castanier dostály své pověsti. Jsou opravdu neskutečně(!) pohodlné, takže vůbec nemám pocit, že nosím podpatky, navíc v nich vydržím chodit celý den.

Proutěný koš je můj must-have již několikáté léto. Sbalím se do něj na celý den – do práce i na odpolední koupačku u vody nebo jógu.

Co číst dál? 

I’m wearing: vintage dress and straw bag, Castaner espradrilles

Have a nice week, Karo