Life

10 WAYS HOW TO SAVE TIME IN THE MORNING

Květen 25, 2016

Jsem mistryně v nestíhání. Hodinky mi jdou schválně o pět minut napřed, ale autobus na mě pravidelně ráno čeká a já pak dosednu (s obrovským uf) na volné sedadlo a dalších pět minut se vydýchávám z toho nečekaného pohybu.

Ačkoli se nám z vyhřáté a měkoučké postele ani za mák nechce, ráno je začátek dne a je jen na nás, jaké si ho uděláme. Pokud máte podobně jako já problém s časem, mám tu pro vás deset rad, jak ho alespoň trochu ušetřit. 

1 / Nachystejte si snídani (nebo oběd do krabičky) večer. Pokud ráno jíte kaši, doporučuji vločky namočit, než půjdete spát. Ráno vám pak vaření nezabere tolik času. Podobné je to s pomazánkou na chleba nebo těstem na lívanečky. Výborné  a zdravé recepty tu.

2 / Stanovte si čas, do kdy budete z postele venku a nařiďte si budík o 15 minut předem. Několikrát vám pak zazvoní a vy v daný čas vstanete. Já si ho ještě navíc dávám na druhou stranu pokoje, abych za ním musela dojít :).

3 / Pořiďte si opravdický budík. Problém většiny z nás je, že pokud máme u postele mobil, který nás má vyhnat z postele, obvykle ho popadneme a jdeme scrollovat Facebook nebo Instagram, čímž ztratíme minimálně deset minut času.

4 / Pusťte si sluníčko do pokoje. Večer nechte závěsy nebo rolety zatažené jen na půl a vpusťte k sobě ráno trochu příjemných paprsků.

DSC03543

5 / Sestavte si ranní playlist. Hudba, která vás nakopne je nejlepším startem do nového dne. Stanovte si, při které písničce vstanete, odejdete do koupelny nebo se začnete oblékat. Rutina je, zvláště ráno, nezbytností.

6 / Zjednodušte ranní hygienu a make up. Pokud jsme den předem neproflámovali celou noc, není nutné na sebe naplácat tunu makeupu a vypadat jako vosková figurína. Pokud opravdu nestíháte, řasenka a výrazná rtěnka jsou jasnou výhrou.

7 / Zacvičte si. Stačí deseti minutové protažení a ráno máte hned lepší, cítíte se víc uvolněně a ve škole nebo práci vás pak nebudou bolet záda nebo nohy.

8 / Nachystejte si oblečení předem. Neexistuje snad větší zabiják času než marné ranní stání před skříní a přemítání, co na sebe. Jednodušší je, vymyslet si outfit večer a klidně si ho připravit na židli. Jistotou pak jsou záchranné kousky, se kterými nešlápnete vedle: bílá košile/ tričko, džíny a baleríny nebo lodičky s černou kabelkou.

9 / Zkuste místo kávy zelený čaj. Má jisté detoxikační účinky, navíc vás skvěle naladí a zavodní.

10 / Usmívejte se a udělejte ráno hezčí nejen sobě, ale i ostatním okolo. 

A jaké je vaše ráno? 

S úsměvem, Karolína

 

 

You Might Also Like

5 komentářů

 • Reply ľúbezná Květen 25, 2016 at 9:47 pm

  Mala by som zaradiť ten ranný playlist a malé popreťahovanie 🙂 Super tipy!

 • Reply Helena Květen 26, 2016 at 6:40 pm

  Tak na tomhle bych měla zamakat 😀

 • Reply Ema Květen 26, 2016 at 6:44 pm

  Ráno mám hrozně ráda. Zvykla jsem si i na učení nebo opakování do škoy

 • Reply carolina Květen 26, 2016 at 11:58 pm

  great post !! so helpful

  http://www.carolinapinglo.com/

 • Reply Lenka Květen 27, 2016 at 2:18 pm

  Opravdu dobré rady 🙂 Měla bych na svém vstávání zapracovat

 • Leave a Reply