Fashion

O MARNIVOSTI

Leden 29, 2017

Přijela jsem z Budapešti a nadšeně doma vyprávěla: „Chtěla bych mít krámek,… kam se vždycky zajdete kouknout, bude to tam krásně vonět a vy se tam vždycky zastavíte – jen tak na skok. Protože tam budou ty nejrozkošnější věci.“

„Tak to bys musela prodávat boty, aby ti tam zákaznice fakt chodily.“ zazněla reakce na mou rozjařenost. 

Ano, to co vyjadřuje naši ženskou marnivost jsou rozhodně boty (nebo kabelky, ale to je jiný příběh). Vždyť si jenom vzpomeňte na Carrie, která nikdy neodolala pokušení vlastnit nový model. Obuv o nás něco vypovídá – podle typu dokážeme odhadnout, kdo jaký je (modelka, sportovkyně, tomboy girl…) a podle péče o ně i povahu člověka. Byla jsem vychována v tom, že do domu smí přijít pouze boty kožené. Jistě, nejsou nejlevnější a když si koupím jeden pár, musím oželet několik jiných, levnějších, koženkových. Ale ten pocit, že mi nepromoknout, nesvléknout se z kůže (rozuměj neoloupou a neokopou) a pokud je jen trochu vyleštím, vždy budou vypadat chic.

Boty si kupuji vždy večer, kdy je noha po celodenním chození „nateklá“. Výhodou je, že se nošením roztáhnout podle velikosti mé nohy. O povrchu kožených bot je dobře napsáno na webu Bati. Matoucí může být název eko kůže. Nejedná se o kůži z ekologicky chovaným zvířat, ale o syntetickou náhražku kůže pravé.

O ty mé se starám:

  • v pravidelných intervalech boty impregnuji
  • pokud jsou již zašlé, nakrémuji je nebo vyleštím včelím voskem
  • semiš vyčistím ocelovým kartáčkem
  • u kožených bot většinou prošlapu podrážku, pokud je svršek ještě zachovalý, dám si u ševce podrazit podešev (i to je udržitelnost)

Jaké boty preferujete? Jedny kvalitní nebo deset módních? 

S úsměvem, Karo

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.