Life

5 THINGS THIS WEEK / 26

Září 30, 2016

1 / Silly Face? Možná, ale víkend je tu! Dva pražské týdny, pocit „že prostě nestíhám“, nějaké to kafe s kamarády, který jsem neviděla od konce minulého semestru, hledání si práce, výstava, seriál a škola. Můj týden v kostce. 

2 / Na výstavu fotografií světoznámého a oceňovaného Steva McCurryho jsem se chystala už opravdu dlouho. Poprvé jsem o něm slyšela asi před dvěma lety ve Florencii, leč nebyl tehdy čas, zabývat se něčím jiným nežli krásami města. Před rokem jsem jeho pražskou výstavu též prošvihla, ale štěstí se na mne usmálo tuhle středu, když jsem na něj opět náhodou narazila v prostorách ambitu Kláštera Panny Marie Sněžné.

Vystavované fotky v sobě mají něco pohlcujícího. Když si na ně vzpomenu, vybavím si hlavně výrazné oči a pohled, který na vás upírají fotografovaní lidé. Máte pocit, jako by se vám dívali do duše a chtěli se s vámi podělit o svůj životní příběh.

Výstavu je možné navštívit do této neděle 2. 10. 2016

3 / Vím, že teď budu trochu pozadu, ale teprve tento týden jsem začala sledovat švédsko – dánský seriál Bron / Broen neboli Most a každý večer si teď před usnutím pouštím jeden díl. Po loňském zhlédnutí True Detective jsem ještě dlouho neměla chuť na žádný kriminální seriál, ale jako správná čtenářka Nesba jsem začínala mít „severský absťák“, takže když ne kniha, tedy film.

Temná, zmrzlá atmosféra, noční scény a perfektní hlavní hrdinové v čele se Sagou Norenovou vás nenechají v klidu, dokud se nedozvíte, jak to všechno dopadne. Takže jen co doťukám tenhle článek, jdu si pustit další díl.

4 / Regina Spektor, kterou jsem si oblíbila díky písni Us, vydává poslední měsíc každý týden nové singly, čímž mi dělá nesmírnou radost.

5 / Našla jsem skvělý blog Sartreuse. Je v pravém smyslu francouzský (jednoduchý, ale elegantní), psaný Francouzkou (!!!) a o francouzské módě (modrá, béžová, ženská). Prostě přesně pro mě.

Tak hezký víkend a navi v neděli. 

S úsměvem, Karolína

You Might Also Like

2 komentáře

  • Reply Johanka Říjen 1, 2016 at 6:44 pm

    Děkuji za tipy :)! Reginu mám ráda (a občasně poslouchám) zhruba 6 let, takže jsem neksutečně ráda, za to, že jsi mi ji připomněla :). Její hlas je strašně optimistický, a to přesně potřebuju :DD!

    • Reply Karolína Říjen 16, 2016 at 6:35 pm

      Vůbec nemáš zač! Já ji tak dlouho neznám, ale ráda si ji občas poslechnu. Jednu dobu jsem docela ujížděla na „US“ 😀

    Leave a Reply