Life

5 THINGS THIS WEEK / 15

Duben 22, 2016

Další týden je fuč, fůha to to letí. Za tři týdny začíná zkouškové a ja jaj … Tento týden se však nesl na vlně pohody, knižní závislosti a po neděli, hurá, nová série Game of Thrones!

1/ O Fashion Revolution Week jsem tento týden napsala na Facebook tolik, že už vám z toho musela jít hlava kolem, ne? Ještě se však k tomuto tématu hodlám vrátit v samostatném článku (není to přeci téma jediného týdne). Pokud by vás však zajímalo víc hned, doporučuji článek tady, tady a tady.  Mimochodem, zapojit se můžete podobně jako já, když se vyfotíte s tričkem naruby a zeptáte se výrobce #whomademyclothes

DSC03103

2/ Poprvé na UMPRUM na přednášce švédské designérky a přednášející na The Swedisch School of Textiles Riikky Talman (druhá zleva), která vyprávěla o svém výzkumu zabývajícím se látkami a jejich proměnami za přispění venkovních podmínek (např. když se bílé tílko po namáčení střídavě v teplé a studené vodě natáhne na délku šatů a „zpruhovatí“).

DSC03048

3/ Na výletě v Poličce (hádejte, kdo se tu narodil?), která mě oslovila náměstím a malými domečky nahňácanými pěkně na sebe. Jo a „nutností“ byla samozřejmě zastávka v kavárně Pralinka, kde mají tento báječný oříškovo-čokoládový košíček.

Pinterest 

4/ Já nejsem moc účesová. Samozřejmě, že se mi všechny ty zaplétané copy a drdoly líbí, ale vrcholem mého snažení je podivné vrabčí hnízdo, takže všechny pokusy končí stejně u culíku nebo drdolu. Tento týden jsem se však do těchto kreací vrhla po hlavě a s trochou cviku by to snad mohlo časem jít.

5/ Asi vás zajímá, jak to vypadá s výzvou od osmi do osmi bez wifi. No, neříkám, že mi to vždycky vyjde, ale snažím se. Občas si připadám trochu jako cvičená opice, protože nutkání „podívej se ještě před spaním, jestli od někoho nemáš někde zprávu“ je docela komické, no uznejte. Jako velké pozitivum beru více času na knihy, které jsem do teď čítávala pouze v MHD, takže mé večery jsou jasné.

Co popřát jiného nežli hezký víkend? Snad ještě hezčí a užijte si ho, ať jste kdekoli (třeba v Amsterodamu 🙂 – zdravím!).

K. 

You Might Also Like

6 komentářů

 • Reply Nicol Duben 22, 2016 at 4:44 pm

  Veľmi pekný článok 🙂

  • Reply Karolína Duben 23, 2016 at 10:04 am

   Děkuji 🙂

 • Reply Nada Duben 23, 2016 at 5:19 pm

  Super článok ♥ 🙂
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  • Reply Karolína Duben 23, 2016 at 5:42 pm

   To mě těší 🙂

 • Reply S-hejvi Duben 24, 2016 at 5:44 am

  Takové drdoly se mi poslední dobou také moc líbí! 🙂

  http://s-hejvi.blog.cz

  • Reply Karolína Duben 24, 2016 at 8:17 am

   Jen se je naučit zaplést 🙂

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.