Fashion

ABY ZŮSTALY BÍLÉ – nejlepší tip!

Červenec 30, 2017

Vážení a milí, léto je v plném proudu (nebo spíš v jeho půlce, ale to si necháme pro sebe ;)) a já sedím ve vlaku Vídeň – Salzburg a labužnicky se kochám výhledy na krajinu – zelené louky, statky v ní zasazené a na obzoru se tyčící Alpy. Je tu krásně, co si budem. Jak se ale na takovou cestu vybavit? Pro mě jsou základem dobré a pohodlné boty. Je to zároveň i první, čeho si na lidech všímám – zda-li jsou čisté, okopané – často prozradí mnohem víc, než si myslíme. 

Na bílé plátěnky mě před lety nalákala Babo, která v nich procestovala Portugalsko. Myslím, že nic jiného nedoplní jakýkoli outfit tak dokonale, jako právě bílé tenisky. Jsou univerzální a hodí se k čemukoli – mé Keds (o kterých jsem psala tu) jsou toho důkazem. Když je přidám k rozevlátým šatům místo lodiček, nevypadám tak „sladce“, k office looku zase ne tak „důležitě“, v krátké sukni a tmavě modrém tričku zas jako holka z Paříže. Je s nimi ale taková potíž – rychle se špiní… Dva roky zpátky jsem se rozhodla je vyprat, jenže ouha – místo bělostné látky se na nich ukázaly mapy od lepidla. Nechtěla jsem jinak zachovalé botky vyhazovat – „nechám si je na tábory…“ Ale nedalo mi to a začalo pátrání … a našla jsem! Tisíckrát hurá! Takže, jak na to?

Smíchejte ve skleněné misce 1 díl vody, 1/2 dílu Peroxidu a 1 díl jedlé sody.Vznikne vám pasta, kterou starým zubním kartáčkem naneste na tenisky a nechte 4 hodiny na sluníčku zaschnout. Po té opět kartáčkem zaschlou hmotu odstraňte a voila – plátěnky jsou opět skoro jako nové! Tip: nečekejte zázraky Vanishe, tak čisté jako na začátku botky už nikdy nebudou, ale aspoň bude vidět, že neleží jen doma v botníku, že?

silk scarf and shirt: second hand, culottes: inkpotSTORIES, bag: vintage, shoes: Keds

Máte podobnou zkušenost či jiný tip jak na bílé tenisky? Napište mi! 

S úsměvem, Karo

za fotky děkuji Lucien

You Might Also Like

3 komentáře

 • Reply Johanka Srpen 21, 2017 at 4:35 pm

  Tyjo, tak tohle jsem potřebovala :D. Ale přiznám se, že jak mám boty ráda, tak se o ně moc nestarám, jen je v nejhorším umyju čisotu vodou, případně namažu. A asi by sis o mně nemyslela nic dobrého, vzhledem k tomu, že chodím jako pakůň a neustále zakopávám a tím pádem okopávám :/ :D. O tobě si ovšem myslím jen to nejlepší a fakt tě obdivuju, jak se o svoje oblečení staráš…je v tom opravdu něco z té první republiky, kdy se lidé o své oblečení starali opravdu několik let, skoro staletí :D. A mimochodem, strašně se mi líbí tahle barevná kombinace.

 • Reply LifestyleBirdie Srpen 23, 2017 at 10:58 pm

  Tak já nevím, přesně toto jsem aplikovala i na svoje už neskutečně zašlé conversky a žádný zázrak se nekonal! 🙁 Už jsem zkoušela i jádrové mýdlo, které by také mělo udělat divy, ale jelikož mám ty svoje „samochodky“ už 4 roky, asi přeci jen zakoupím nové! 😀 Je to totiž moje must-have, ale chápu, když koupě nových na Tvůj blog nebude úplně patřit (ale po 4 letech už se může, ne? 😀 a navíc nakupování bot nesnáším a mám všechny opravdu leta letoucí O:) 😀 )

  Tvá snad nová kámojda na dopisování! 😀

  • Reply Karolína Srpen 30, 2017 at 4:46 pm

   Jo, po čtyřech letech už asi budeš muset. Conversky jsou navíc boty, který vynosíš do roztrhání/ ušpinění :). Já to mám s botami přesně naopak – když najdu pohodlné, univerzální, kvalitní a stylové, tak musí být moje :D.
   Těším se na setkání v Praze,
   Karo

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.