Vážení a milí, léto je v plném proudu (nebo spíš v jeho půlce, ale to si necháme pro sebe ;)) a já sedím ve vlaku Vídeň – Salzburg a labužnicky se kochám výhledy na krajinu – zelené louky, statky v ní zasazené a na obzoru se tyčící Alpy. Je tu krásně, co si budem. Jak se ale na takovou cestu vybavit? Pro mě jsou základem dobré a pohodlné boty. Je to zároveň i první, čeho si na lidech všímám – zda-li jsou čisté, okopané – často prozradí mnohem víc, než si myslíme. 

Na bílé plátěnky mě před lety nalákala Babo, která v nich procestovala Portugalsko. Myslím, že nic jiného nedoplní jakýkoli outfit tak dokonale, jako právě bílé tenisky. Jsou univerzální a hodí se k čemukoli – mé Keds (o kterých jsem psala tu) jsou toho důkazem. Když je přidám k rozevlátým šatům místo lodiček, nevypadám tak „sladce“, k office looku zase ne tak „důležitě“, v krátké sukni a tmavě modrém tričku zas jako holka z Paříže. Je s nimi ale taková potíž – rychle se špiní… Dva roky zpátky jsem se rozhodla je vyprat, jenže ouha – místo bělostné látky se na nich ukázaly mapy od lepidla. Nechtěla jsem jinak zachovalé botky vyhazovat – „nechám si je na tábory…“ Ale nedalo mi to a začalo pátrání … a našla jsem! Tisíckrát hurá! Takže, jak na to?

Smíchejte ve skleněné misce 1 díl vody, 1/2 dílu Peroxidu a 1 díl jedlé sody.Vznikne vám pasta, kterou starým zubním kartáčkem naneste na tenisky a nechte 4 hodiny na sluníčku zaschnout. Po té opět kartáčkem zaschlou hmotu odstraňte a voila – plátěnky jsou opět skoro jako nové! Tip: nečekejte zázraky Vanishe, tak čisté jako na začátku botky už nikdy nebudou, ale aspoň bude vidět, že neleží jen doma v botníku, že?

silk scarf and shirt: second hand, culottes: inkpotSTORIES, bag: vintage, shoes: Keds

Máte podobnou zkušenost či jiný tip jak na bílé tenisky? Napište mi! 

S úsměvem, Karo

za fotky děkuji Lucien