Culture

CO ČÍST V LÉTĚ?

Červen 29, 2016

Léto je snad nejvhodnější čas na čtení. Pokud se stejně jako já „nezabubáte“ do knihy v MHD, nenaskytne vám žádný jiný čas tolik prostoru, otevřít ji a začít. 

 1. Mapa Anny – snový povídkoví soubor českého autora Marka Šindelky, který právě čtu, vás nechá přemýšlet nad světem, ale hlavně vztahy, které ho spojují, stejně jako je tomu i v knize.
 2. The English Patient – viděly jste film? Pokud ne, rychle to napravte, jelikož patří do „sbírky pokladů“. Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy a vypráví příběh anglického letce za druhé světové války, který umírající na popáleniny, vypráví svůj životní příběh ošetřovatelce.
 3. Daleko od hlučícího davu – nedávno úspěšně zfilmovaná kniha britského autora Thomase Hardyho nám odkrývá příběh Bathsheby Everdeen, emancipované statkářky, která si jde tvrdohlavě za svým stůj co stůj a jen tak někdo ji nezastaví ani nezkrotí. Pokud jste četly Pýchu a předsudek nebo Na Větrné hůrce, mohla by se vám kniha líbit.
 4. Zero Waste Home od světově proslulé propagátorky tohoto životního stylu Bei Johnson, která tento měsíc navštívila i ČR, vás vtáhne poutavou formou a hlavně myšlenkou, jež přináší.

Chystáte se také číst? A co vám nesmí chybět v prázdninové knihovničce? Pa v neděli 

S úsměvem, Karolí

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply Lujzinka Červen 29, 2016 at 8:43 pm

  Ja sa teraz chystám čítať thriller Das Skalpell od Paula Carsona 😉 som zvedavá aké to bude

  • Reply Karolína Červen 30, 2016 at 7:18 pm

   Tak pak dej vědět 🙂 K.

  Leave a Reply