Capsule Wardrobe, Fashion

COST PER WEAR

Květen 15, 2016

Tohle řekl Gandhi fakt moc dobře!

Je těžké držet se zpět, když jdete kolem výloh plných nových, moderních, na první pohled krásně ušitých a levných kousků. Obchody se staly cukrárnami pro dospělé a my vycházíme do slunečního svitu s taškou plnou věcí, které z nás v ten okamžik dělají hvězdy a to za zlomek ceny, který bychom nechaly za originál z přehlídkového mola.

Jenže…

… věc, která se nám zdála v kabince tak úžasná se na denním světle páře, k ničemu se nám nehodí/ na postavě nesedí/ není to náš styl/ je moc odvážná atd. Schválně se teď hned jděte podívat do vlastní skříně a vyndejte alespoň jeden takový kousek. Máte? Tak čtěte dál.

A proto někdo chytrý vymyslel Cost Per Wear, tedy „rovnici“, díky níž zjistíte, jak moc se vám vlastně vyplatil nákup daného oblečení.

CPW = Total cost of the item / Number of days you’ll wear it

U nás v rodině platí jednoduché pravidlo: boty a kabelka musí být kožené! Obutí proto, že podle něho fakt dobře poznáte, s kým máte tu čest (špinavé, sešlapané, oloupaná koženka? NE!) a kabelka jako náš malý dámský přenosný domov. Prostě dvojice, která nás reprezentuje. Zbytek klidně ze sekáče, protože kousky tam koupené dokazují, že už něco vydržely (a dle mého se je tedy vyplatí pořídit).

Tak třeba tyhle šaty – hotový unikát, protože jsou mnou navržené a šité. Bývalá košile GAP ze sh a k ní bezvadná látka, která vlaje ve větru a perfektně klouže po nohách. Pásek s mašlí je po mamce, boty Högl (vyrobeno v Rakousku) jsem koupila za půlku v zimních výprodejích a jsou děsně pohodlný. Má CPW dnes sice bude vysoká, protože se jedná o věci, které vlastním teprve chvilku, ale uvidíme třeba za rok.

A teď VY. Kalkulačky do ruky, připravit –  pozor – start.

Každý týden v neděli pak u outfitového článku najdete mé CPW.

DSC03378

Ráda bych se ještě krátce vrátila k veletrhu Svět knihy, který jsem navštívila v pátek. Byl to neskutečný zážitek, na který jsem se těšila už od střední. Stánky tu měla nejenom česká nakladatelství (a že jich teda máme), ale mohly jste si tu pořídit i knihy Slovenských, Rumunských, Francouzských či Čínských autorů v jejich originálním znění (nikdy sem nechoďte bez peněz, protože tu mají speciální veletržní ceny!!!). O programu dne jsem se informovala až na místě a k mému velkému překvapení byl skvělý. Jostein Gaarder, Dmitrij Gluchovskig – autor Metra 2033 nebo beseda s Aňou G. Paráda!

DSC03304

DSC03380

DSC03333

Tahle dvojka z Herbáře je mi fakt sympatická a jejich recepty jsou navíc ultrazdravé.

DSC03391

DSC03345

Herečka, cukrářka, módní návrhářka a spisovatelka Aňa v jedné osobě. O její prvotině P.S. jsem se rozepsala tady.

DSC03401

DSC03307

Uprostřed Jostein Gaarder, autor Sofiina světa, Tajemství karet nebo Dívky s pomeranči.

DSC03404

DSC03348

Žítkovské bohyně mám ráda, ale ještě radši Vyhnání Gerty Schnirch. Četly jste?

DSC03411

DSC03357

Od Ani.

S úsměvem Karolína 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Nicol Květen 16, 2016 at 9:50 pm

    Skvelé fotky! :))
    partofnicol.blogspot.sk

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.