Jsou knížky, u kterých se bojíte, nudíte, přemýšlíte, zamilujete, smějete. Mám ráda všechny a ty z minulých měsíců jsem vám dneska sepsala. Tak sladké čtení (a já se jdu pro změnu věnovat statistice – to je ta nudná část…).

Šitíčko

… jsem si půjčila od kamarádky v létě, zhltla ho na počkání, půjčila mamce, která ho přečetla za dvouhodinovou cestu z Prahy na Moravu a přes týden, kdy ho měla u sebe, dala jej ještě dvěma kolegyním.

Šitíčko aneb Důvěrné rozhovory íránský žen, útlá knížka, grafický román u kterého jsme se všechny zasmály a na chvíli pronikly na odpolední posezení v dámském kruhu u samovaru, kde se probírají intimní, rodinné i širší záležitosti.

Bez Jablka

Knižní vydání blogových příspěvků, které jsou jedinečné svou tématikou, názory a ilustracemi. Přečetla jsem ji tento pátek asi za dvě hodiny (taktéž při cestě na Moravu) v autobuse, který jsem zarazila svými salvami smíchu. Slečna vedle se mě nakonec prostě musela zeptat, cože to čtu… 😀

Svět podle Garpa

je mé letní čtení. Začala jsem loni o prázdninách, nedočetla. Letos jsem si půjčila v Rakousku od kamarádky e-book a z nouze začala opět Garpem, začetla se, ale po příjezdu domů kouzlo pominulo. Máte to také tak? Při tom Pravidla moštárny od stejného autora patří mezi mé nejoblíbenější knihy a pokud ne papírovou, tak filmovou podobu by měl vidět každý.

Nesnesitelná lehkost bytí

Doplňuji si povinné vzdělání a čtu Kunderu. K maturitě jsem zvládla Směšné lásky, které se mi líbily pro jejich povídkou formu, jíž se moc nevěnuji. Zde mě pohltil hlavně rok ´68. S babičkou jsme pak diskutovaly, jak prožívali vpád Vojsk oni. Vrátili se tehdy z dovolené domů, jídlo v ledničce žádné a ráno vám sousedka oznámí, že máme „hosty“ a vy běžíte do krámu, který je kompletně vybílený…

Na jih od hranic, na západ od slunce

Ani Murakami nepatří mezi mé stálé autory. Nejznámější Norské dřevo jsem četla asi před dvěma lety, nyní jsem pokračovala útlou knížkou s hlavním hrdinou Hadžime, který vypráví svůj život jedináčka a trápí se láskou k tajemné Šimamoto.

Co jste nedávno/ dávno četli Vy? Tipy sem!

S úsměvem, Karolína