V létě jsem vůbec neměla čas číst. No vážně! Pořád bylo co dělat, kam jezdit, s kým se scházet, balit se, vybalovat a znovu balit. A když už jsem si vyšetřila volný večer, koukala jsem na filmy a seriály. Za celý rok jsem jich tolik neviděla. Teď začíná podzim (tipy na jeho hezčí průběh tu) a já se těším na prázdné ranní tramvaje s knížkou v ruce a večery u kamen na chalupě.

Persepolis – Komiks, Írán, islámská revoluce, válka s Irákem. To všechno popisuje Marjane Satrapi ve skvělé knížce, kterou jsem zhltla na jeden zátah tuhle odpoledne a hned jsem si naordinovala i druhý díl. Doporučuji i její Šitíčko ♥!

Najednou někdo klepe na dveře„Hořkoveselé povídky o tom, jak komplikovaný, nebezpečný a taky bláznivý může být všední den.“ Já bych doplnila – zvlášť když žijete v Izraeli. Ideální čtení do zkouškového.

Betonová zahrada – novela z pera mého oblíbeného anglického spisovatele Iana McEwana vypráví příběh tří sourozenců, kterým v krátkém sledu zemřou oba rodiče a ti se rozhodnou zůstat v domě, nikomu nic neříkat a hrát si na dospělé. Tematizací mi kniha připomněla Pána much.

The Curious Incident of the Dog in the Night-time – jsem měla na seznamu knih už od gymplu. Vypráví o patnáctiletém autistovi Christopherovi, které se rozhodne na vlastní pěst vypátrat, kdo zabil sousedčina psa a při tom zjistí mnohé o sobě i své rodině a naučí se překračovat „hranice“ ve své vlastní hlavě.

Malý pražský erotikon – Příběh na odreagování a zasmání se, jsem četla po skončení zkouškového. Barvitý popis života dvou generací, dvou rodin ze sousedící řadovky a jejich zdánlivě obyčejných životů.

Augustin Zimmerman – Knížka půjčená od kamarádky mě naprosto odrovnala svým naturalistickým popisem alkoholika Augustina, který svým chováním stahuje dolů nejen sebe, ale i svou rodinu. Ačkoli je to docela „husté“ čtení, nejvíc na ní oceňuji popis Prahy za průmyslové revoluce – bohaté Viničné Hory (dnes Vinohrady), textilní Smíchov, průmyslový Karlín a chudý, špinavý a zapovězený Josefov – dnes prominentní čtvrť vedle Pařížské.

Žízeň – Nový Harry Hole. O la la, jak dlouho jsem jeho příběhy neměla v ruce. S hrůzou zjišťuji že od posledního vydání – Policie – jsou to už dva roky! Naštěstí Jo Nesbo umí překlenout i tak dlouhou dobu a v rámci děje vám jemně připomene, co se stalo v předchozím díle. Žízeň je o rychlém sledu vražd několika žen, které si domluvily rande přes Tinder. Víc zatím nevím, takže šup šup, ať už můžu zase číst ♥.

Jakou knížku teď máte rozečtenou vy? Četli jste Saturnina? Jaký je v porovnání s filmem? 

S úsměvem, Karo