(english version below)

Žít naplno, tak aby každý náš den byl jeden velký zážitek. „Poučky“ z motivačních knih omílají tento fakt stále dokola. Ale co když se necítíme sami sebou? Co když chceme utéct, roztáhnout křídla a odlétnou z klícky, kterou si okolo sebe stavíme? Pak je čas na změnu, řekla bych. Podívat se na svůj život svrchu a říct si, co nás naplňuje, kde a kdy se cítíme sami sebou. A přestat ztrácet čas věcmi, které nemusejí zabrat víc než pár minut. Třeba jako ranní přemýšlení nad tím, co si zase k sakru mám vzít na sebe? Co je Capsule Wardrobe už víme (klik, klik), ale…

Minimastický Capsule Wardrobe má jednu nevýhodu… je příliš minimalistický – ve svých barvách, střizích, možnostech. Po čase to prostě začne být nuda. Otázka tedy zní, jak si ho trochu ozvláštnit a přizpůsobit sobě samé? Jak ho personalizovat s lowcost budgetem? Francouzky mají několik málo tipů:

Sluneční brýle  (The Ace) – pro mě dlouho byly jen o letním počasí. Poslední rok je ale nosím v kabelce skoro pořád. Ráno po probdělé noci, špatný den… s tím vším si dokáží poradit ♥

klobouk (Vinted) – možná už víte, že moje prababička byla modistka, tedy žena zabývající se výrobou klobouků. Alelujá genům! A právě tyto mám v oblibě si vozit z dovolených (na fotkách z Paříže, tenhle z Itálie a čapka z Anglie).

Náušnice (Fakticky), náramky (People Tree), brože, prstýnky – za mě hrozně osobní doplňky, které nejlépe dokáží odrazit to, kdo jste a jedna z nejtěžších věcí na nákup. Nejraději je dědím (viz Insta) a nebo pořizuji v různých starožitnictvích. Z mého pohledu stačí mít po jednom kvalitním kousku, který budete nosit jako váš „odznak“ každý den.

Šátek (Sezane) – kolem krku, ve vlasech, místo pásku, na kabelce, místo tkaniček do sandálů. Jeho využití je nekonečné. Ovšem nevěřili byste, jak těžké je na internetu najít etický hedvábný šátek! Můj tip na nákup jsou sekáče, kde se dají pořídit tak jinak než za pár kaček.

Hodinky – jsou podle Francouzek považovány za šperk. A já musím víc než souhlasit. Teď se nosí s kulatým ciferníkem, já vím. Ale tahle klasika od Cartier přežila už věky. Pokud nevlastníte diamantové doly, koukněte na tyto nebo pátrejte po oněch starých ve starožitnostech.

Kabelka (Lorena) – můj každodenní parťák od kterého požaduji 100% spolehlivost. Vzpomínáte na Robin z HIMYM, když vysvětlovala její obsah kabelky? Tak asi tak…

hat: from Paris/ sweater: Mango (old) / T-shirt: Tatuum (old) / jeans: Promod / shoes: Tamaris / bag: from Italy

Jaké jsou vaše oblíbené doplňky? Nosíte náušnice nebo náramky? A jaký k nim máte vztah? Jak jste si je případně pořídily?

photos: Lucien

Minimalistic Capsule Wardrobe has one big problem … it might end up looking too minimalistic – in its colours, cuts, possibilities. And it starts to be boring. The question is how to make it different and personal. Because what can be more important than to feel yourself? French women have few tips on how to make the seemingly plane minimalism into a worthy addition to your wardrobe:

Sunglasses – not just for sunny days but also the times when you feel sad about something or just need to be hidden from the (outside) world

Hat – my great-grandmother was milliner – a woman who made hats. So my love for hats is all thanks to genetics. Maybe – check my hat from Italy and London

Jewellery – it’s so hard for me to get a new piece. I need to feel comfortable and myself with it. My earrings and necklace are my personal charm. The best way to get one is to inherit or buy in antique to get the old feeling. Or you can support one of many designers.

Silk scarf – there are many ways to wear it. You get the best purchase in second-hand or vintage shops.

Watch – it’s a jewellery according French women. And I agree. There is a trend of round watch face but this Cartier one is timeless. You can try to get yours in antique or per Vestiaire Collective.

Bag – my best friend for everyday life. Do you remember Robin from HIMYM and how she explained Mary Poppins’s bag? So that is why. You can find out how to get a good one next time. So, stay tuned.