Stejně jako každou předchozí sezónu (podzim, zima) přidávám i na jaře k mým basic kousků pár jarních prvků, které celý šatník rozveselí. Co mi letos nechybí ve skříni?

Než začnu s jarní reinkarnací šatníku, čeká mě nejprve úklid skříně. Za hezkého počasí (fandím si s příštím týdnem :D) z ní všechno vyndám, police vysaji a vytřu. Oblečení dám vyvětrat ven na ramínko, svetry vyperu a rozprostřu na sušák. Následně vše roztřídím na několik hromádek:

  1. věci, které „zazimuji“ vyperu a schovám do vaků nebo krabice
  2. věci, které potřebují opravit – zašít dírku, podrazit boty, zkrátit, zúžit, přešít
  3. věci, které jsem nenosila tolik, jak bych chtěla, vyřadím (tipy, kam se starým oblečením)
  4. zbytek urovnám zpátky do skříně

Jak dál pečovat o oblečení, jsem vám sepsala v tomto samostatném článku.

Základy šatníku 
Jarní Capsule Wardrobe

Hedvábnou košili (Vestiaire) teď nejraději nosím s džínami a bílými teniskami, později s balerínkami. S černou pouzdrovou sukní na fotce vypadá víc formálně.

Krátké crop kalhoty (1981 second-hand) obdivuji na Francouzkách už několikátou zimu. Já sama jsme měla ve skříni jedny starší zvonáče, o kterých nevím, jak je pořádně nosit – vždy si v nich připadám moc dospěle :D. Pak ale stačilo zkrátit nohavice a voila, na světě jsou mé „nové“ dříny alá Jeanne Damas.

Modré šaty (Armedangels) – v chladnějším počasí přes kalhoty, jinak s teniskami nebo balerínami.

Šál (Adira) je moje jarní záchrana. Na tlustou šálu už je moc teplo, ráno mi ale táhne na krk a večer na Náplavce se do něj můžu zabalit. Mám dva: v neutrální šedé a červený.

Lodičky (Sezane) se širokým podpatkem jsou společně s černými babies mé dlouholeté lásky – neskutečně pohodlné a hodící se k čemukoli. Jo a taky trochu retro. Však už mě znáte.

Nikdy bych si to nepomyslela, ale pořídila jsem si bílé tenisky (Veja). Jsem překvapená, jak lehce se kombinují se zbytkem mé skříně a outfitu dodají uvolněnější vzhled.

Síťovka (Česká síťovka) a proutěný koš – s tímhle duem se letos roztrhl ve všech obchodech doslova pytel. A i já jim propadla. Do obou se totiž vejde cokoli a navíc vám dodají prázdninový summer look.

A nakonec velké náušnice (Benu Made). Dlouho jsem je neuměla nosit. Myslím si, že je k nim zapotřebí jistá dávka odvahy… Teď na jaře, když konečně odložím čepice a šály, je budu moci vystavit sluníčku i všem okolo na odiv.

Co nesmí chybět ve vašem jarním šatníku? A jak jste na tom s bílými teniskami? Nějaké tipy na péči o ně? 

S úsměvem, Karo 

PS.: příští týden tu přistane další článek o Slow Fashion. Těšíte se stejně jako já?