Prague is reminding me a parched desert in this weather. And that is why safari style is such a great inspiration for me. Minimalistic colour palette and simple cuts, all of it to my liking. Linen shirts and brown mini skirt, shorts or trousers are my go to during these days. And the best – it can be easily combinedtime saver every morning!

Rozpálená Praha mi v těchto dnech připomíná vyprahlou poušť, po které se její obyvatelé potulují jako beduíni. Chvíle u vody se mi pak stávají oázou. I proto se v těchto tropech poměrně často uchyluji k oblékání si střihově i barevně jednoduchého „safari stylu“. Bílé lněné halenky v kombinaci s béžovými kraťasy, minisukní nebo kalhotami se mi stávají záchranou, nad kterou navíc ráno nemusím moc přemýšlet. 

While thinking about the look – I’m mostly inspired by those movies – The English Patient, Call me by your name or Out of Africa (I’m recommending all of them). This style is very popular right now but I believe that it’s also very timeless (Grace Kelly is a perfect example) and easily combined (find out more on my Pinterest page).  That is why you can find some of the pieces in my summer Capsule Wardrobe.

Inspirací pro vytvoření looku mi jsou hrdinové z filmů Anglický pacient, Vzpomínky na Afriku nebo Dej mi tvé jméno (všechny filmy vřele doporučuji!). Tento styl navíc považuji za nadčasový (Grace Kelly je skvělým příkladem) a lehce kombinovatelný (viz Pinterest nástěnka), takže mi v šatníku vydrží nejednu sezonu. Některé prvky jsem zařadila i do mé letní Capsule Wardrobe.  

My 5 tips how to create such a look:
  1. Safari contains plain colour palette: white, beige, brown and khaki. I always go through my wardrobe to find out what kind of pieces I can use.
  2. My basic pieces are linen shirt, skirt, shorts and trousers. I like the linen material because of its lightweight and natural look. Alternative can be also cooling tencel.
  3. I visit second-hands if I’m looking for something. This is the place where I can find many variations of each item.
  4. I like to wear straw hat or silk scarf on my had during this hot weather. I don’t leave my house without applying suncream.
  5. Do you also like the trend of huge colourful earrings? I think that they can make the monochromatic outfit more interesting.

A jak takový look vytvořit? Mám pro vás 5 jednoduchých tipů:
  1. safari styl je barevně velmi jednoduchý. Obsahuje: bílou, béžovou, hnědou, případně černou nebo khaki – vytřídím si tyto odstíny z šatníku na jednu hromádku, abych věděla, z čeho můžu vybírat.
  2. Základními kousky pro mě jsou: lněná halenka/ košile, minisukně, kraťasy s vyšším pasem a kalhoty. První tři jmenované mám v lněné variantě, která se mi v létě velmi dobře nosí. Alternativou může být i chladivý tencel. O tomto materiálu jsem psala zde.
  3. Pokud mi něco chybí, navštívím second-handy, kde najdu nepřeberné množství variant ke každému kousku.
  4. V tomto parnu na hlavě ráda nosím slaměný klobouk nebo hedvábný šátek a vždy se namažu přírodním opalovacím krémem.
  5. Velmi se mi líbí i trendy velké zlaté/ barevné náušnice, které rozzáří barevně minimalistický outfit.

Why do I want to recommend you this style? I like the flexible use of items, easy to combine tactique and wide variety of usage both city and countryside. Creasy linen adding a bit of French negligence to the whole appearance is the cherry on top (read the post about French style).

A proč mám tento styl tak ráda? Důvodem je jeho jednoduchá kombinovatelnost, možnost nošení ve městě i v přírodě, příjemné a vzdušné materiály, které mi umožňují volný pohyb po celý den a při tom se na mě nelepí. Přirozená mačkavost lnu pak celému outfitu dodá vzhled nedbalosti, který Francouzky tak vyzdvihují. Mé další letní tipy ze šatníku Francouzek naleznete zde.

OOTD 1: white shirt Promod, trousers second-hand, DIY shoes, vintage bag

OOTD 2: second-hand striped shirt, H&M shorts, old sandals, vintage backpack

OOTD 3: white shirt Promod, second-hand skirt, vintage bag, ballerinas Tamaris

OOTD 4: white shirt Reserved (old), trousers second-hand, old sandals, vintage backpack