Rok 2017 je s většími i menšími úspěchy za námi. Hurá! Pražská FuckUp Nights mě naučila, že právě ony nepodařené věci nás posunou nejdál (moudro dne :D). Mým letošním motem se tedy stává „Ty jsi katalyzátorem změny, kterou chceš vidět v okolním světě/ u ostatních.“ A začínám pěkně poctivě už dneska. Na měsíc se chystám odlehčit jídelníček díky veganské stravě – vařím podle kuchařky s Ellou Woodward a fakt mě to chytlo; při dnešním kafi se úplnou náhodou seznamuji s Coco a když to klapne, bude „celý svět“ pěkně slow. Pro vás tu dnes mám extra dávku tipů na pomalou a férovou módu. 

Najít ty pravé boty, náušnice, večerní šaty… je úkol vskutku nadlidský. Tak se pohodlně usaďte, protože dneska to bude tanec. Ze všeho nejdřív si pusťte tenhle playlist a jdeme na to.

Nejen před Vánoci a na Silvestra je čas na pořádnou party. Ačkoli já sama jim příliš neholduji, myslím, že je skvělé se na ně připravit předem a předejít tak stresům, že sice chci být za hvězdu, ale prostě zase „nemám co na sebe…“. V rámci Capsule Wardrobe existuje pár kousků a tríčků, které stojí za to znát a řídit se jimi.

náhrdelník: Promod (starý) / top: sekáč / sukně: zakázkově šitá / boty: CCC (staré)

 černé šaty/ bílá košile /  hedvábná košile/ náušnice / kabelka kalhoty / náramek / sukně / lodičky / řetízek / tílko

  • Řekněte si, na jaké akce nejčastěji chodíte. Prolistujte diář od zadu do předu. Disko, party, koncerty, rande, do divadla, firemní večírek, večeře venku nebo plesy?
  • Nemá cenu se nutit do nepohodlných vysokých podpatků (i když jsou sexy). To, co dělá Francouzsky Francouzkami jsou krásné, ale pohodlné botky. Mrkejte!
  • Lacinost je podle mě největší kámen úrazu. Volím raději jeden výraznější detail k minimalistictickému outfitu – ať už šperk, výstřih či délku sukně. Protože MÉNĚ JE VÍCE.
  • Přirozenost nadevše. Nenuťte se do toho, co vám nesedí. Já třeba miluji kolové sukně, takže ty pouzdrové se pro mne stávají pasé. Jednou jsem udělala chybu a vzala si tu upnoutou. No, co si budem, celý večer jsem se necítila ve své kůži. Šlo to na mně poznat a celý večer byl v háji.
  • Další inspirace? Tu!
  • A co tedy mám pro jistotu ve skříni? Černé šaty a sukni, bílou košili (k džínům neformálně, s cigaretovými kalhoty do business looku), hedvábnou halenku (po babičce, z vintage shopu nebo tuhle férovou). Vše barevně sladěno do neutrálních tónů a rozbíjím to (nebo bych ráda) výraznějšími doplňky – tyhle červené boty na mě mrkají už hoodně dlouho.

V mé šatníky skříni už nadobro odzvonilo všem flitrům, třpytivým látkám a tylu. Ty nechávám princeznám z pohádek. Preferuji jednoduchost materiálovou, střihovou i příležitostní. Jedny šaty na ples, večeři, svatbu, do divadla, na promoci. Tyto jsou ztělesněním minimalistického a nadčasového šatníku každým svým stehem.

„To, co z vás udělá hvězdu večera jste vy samy…“ Kecy! Když se nebudete cítit pohodlně v tom, co máte na sobě, půjde vaše osobnost do kytek. Věřte mi, mám to ověřené. Vyjděte z toho, co už máte v šatní skříni, najdete tam totiž to, co vás definuje – spousta kalhot a žádné šaty? Asi prostě nejste ten tip, tak se do nich nežeňte a radši sáhněte po overalu nebo černých kalhotách. Botasky v botníku místo lodiček? Lesklé polobotky můžou být stejně elegantní jako deseticentimetrové jehly. Pohrajte si s doplňky – výraznější náhrdelník nebo náušnice. Ale vždy jen jeden prvek, ať nevypadá jako od cirkusu. A pak už stačí jen vyrazit. Být sebejistá a sama sebou, ne tou úžasnou osobou z Instáče, které se tak chceme podobat. Hodně štěstí a úsměvů do celého roku 2018!

Co je pro vás důležité při „slavnostním“ oblékání? Podpatky nebo baleríny? A kam vůbec rády vyrážíte? 

S úsměvem, Karo