Capsule Wardrobe, Fashion, Udrž.to

ETHICAL WISHLIST – autumn/ winter 2017

Říjen 5, 2017

(english version below)

Co máte v plánu na víkend? Já sedím v autobuse na Moravu, těším se na sobotu strávenou v lese na houbách, pečení skořicových šneků místo narozeninového dortu a na holky ze skautu. A protože počasí nenasvědčuje tomu, že by se třicítky v nejbližších měsících měly vrátit, ráda bych s vámi podělila o pár věcí, které by mi/ vám mohly chladnější dny usnadnit. Při jejich výběru jsem brala v potaz zmiňovanou capsule wardbore, jsou to tedy ty, které již nějakou chvíli postrádám a přijdou mi důležité a zároveň jsem se snažila dbát na jejich etický původ – ať už udržitelný, fair trade nebo smysluplný svým samotným účelem. Wishlist sám o sobě je skvělý „nákupní seznam“, který vám usnadní nakupování a zabrání v impulzivním utrácení za kousky, které ve skutečnosti nepotřebujete. Tak jdeme na to!

Kožená bunda – o její etice by se dalo polemizovat. Na druhou stranu je to kousek, který budu nosit léta a postupným časem dostane patinu. Dá se snadno kombinovat a s bílým tričkem a jeans má stále jiskru. Jsem rozhodnutá po ní do jara pátrat v sekáčích a pokud se nepoštěstí, podpořím českou firmu Kara.

Vlněná camel šála  Zahřeje, je snadno kombinovatelná, bohužel u nás nedostupná. Ať žije pátrání na internetu.

Tvářenka – spotřebovala jsem tu svou z DMka, teď pátrám po nějaké etické a přírodní. Líbí se mi tato minerální od Lavery. Znáte ji? Doporučíte?

Pruhované tričko – mé staré z HM už má dírky a ztrácí barvu (kupodivu vydrželo asi 8 let!). Tohle z People Tree je Fair Trade a z organické bavlny.

Tmavě modrý lak na nehtyjeho barva připomíná břidlicové střechy v Paříži. 

Moka konvička – protože když si zvykneš pít „dobrý kafe“, těžko se vracíš zpátky k tomu rozpustnému (já mu říkám „granko pro dospělé“).

Manšestráky – bude zima, bude mráz a do tohoto počasí jsou právě tyto nejlepší. Ty na obrázku jsou od etické značky People Tree. Já doufám, že je za desetinu ceny najdu v sekáči.

Hrnečky – stále hledám ten, ze kterého budu moc pít kafíčko, čaj a nevnímat při tom jen jeho funkci jakožto nádobí, ale který by lahodil i oku.

Denim košile – základ šatníku, který mi chybí. Tahle od belgické značky Stanley/Stella je etická a fair-trade, ze 100% česané organické bavlny.

Sabatky – aneb boty do pouště. Jsou specifické nejen střihem, ale i podrážkou ze surové gumy, která by měla být v celku, nelepená a po které se skvěle chodí!

Pásek – černý kožený, zapadající do capsule wardrobe.

Černá rovná sukně – víc variabilní kousek nehledejme. Miss Green je značka z Nizozemska, která se snaží o udržitelnost jak materiálů, transportu z místa výroby (Indie a Turecko) i péči o zaměstnance v místě výroby.

Hi guys,

what do you plan for this weekend? I’d like to spend it in a forest, picking mushrooms (typical Czech hobby), baking Swedish cinnamon buns instead of birthday cake and have a good time with my girl guide scouts.

Well I’d like to show you my ethical autumn and winter Wishlist in this post. The stuff I’ve chosen are a long time needed things which should be produced in as ethicaly as possible. I consider Wishlist as a good opportunity to sort out your priorities and avoid impulsive shopping. What do you think? Let’s have a look.

Little update 😊 – manšestráky i šálu (!!?) jsem ulovila včera za tři stovky v mém oblíbeném sekáči na Národní (cha cha – šílený smích). Ale dobře:

Co si myslíte o vytváření si wishlistu? Znali jste nějaké zmiňované značky a co vás na nich případně zaujalo? Jaké věci sháníte na podzim vy a kam se po nich půjdete poohlédnout?

S úsměvem, Karo

first picture: Fashon Revolution

 

 

 

 

 

 

You Might Also Like

6 komentářů

 • Reply Lenn Říjen 5, 2017 at 8:39 pm

  Pěkný wishlist, podobnou bundu mám doma 🙂 hodně mě zaujaly ty boty, líbí se mi takový styl 🙂

  LENN

  • Reply Karolína Říjen 6, 2017 at 1:08 pm

   Tak to jsem ráda, že se líbí. Boty jsou perfektní, určitě doporučuji omrknout 🙂
   Karo

 • Reply Anna Říjen 6, 2017 at 1:25 pm

  chci všechno! Ale hubnu, tak se mi nechce moc investovat, když vím, že mi to za pár měsíců nebude. 🙂

  • Reply Karolína Říjen 8, 2017 at 9:58 am

   Tak až budeš spoko, uděláme velkou sekáčovou tour po Praze 🙂
   Karo

 • Reply Lenka Kárská Říjen 31, 2017 at 7:08 pm

  Delat wishlist je zajimave, clovek se pak tesi na ty veci o to vic, kdyz je ma porad na ocich. Ja krome obleceni si davam vzdy i nejaky sperk a ted jsem objevila obchod https://www.goldeligius.cz/ – mate s nim nektera zkusenosti? Maji tam moc krasne nausnice.

  • Reply Karolína Listopad 1, 2017 at 9:02 pm

   Ano, taky se snažím víc pracovat s doplňky a teď i přírodní kosmetikou – určitě bude v nové rubrice #FrenchMorning. Obchod neznám, ale hodinky vypadaly moc dobře 🙂
   Hezký den,
   Ch.

  Leave a Reply