Culture

FILMS OF May

Květen 31, 2016

Konec měsíce je již tradičně věnován filmům, které jsem za uplynulých třicet dní viděla. Tentokrát mám pro vás tři tipy a jednu klasiku plus novinku, kterou určitě nemůžu (a vy spolu se mnou) prošvihnout. 

1 / Chile, 70. léta, vojenský převrat, náboženská sekta.

Nejprve jsem zhlédla trailer a řekla si, že Kolonii musím vidět. Ale ne sama, to bych asi psychicky nedala. Slovo dalo slovo a v pátek večer jsme vyrazily s kamarádkou do kina. Hlavní hrdinka Emma Watson přijíždí do Santiego de Chile za svým přítelem Danielem, který se jako fotograf rozhodl podpořit místní revoluci. Přes noc se však v zemi udá převrat a vše se náhle otočí. K moci se dostává vojenský režim pod vedením Augusta Pinocheta a Daniel je odvezen na neznámé místo jakožto podporovatel bývalého režimu.

Začínají dvě hodiny napětí, psychologického týrání a to vše postavené na skutečných událostech ze kterých, když se jsem si je vygooglila, mi bylo vážně špatně.

2 / „Reverenge is back in fashion.“ Tilli se vrací do svého rodného městečka uprostřed Austrálie, aby zjistila, co přesně se stalo před mnoha lety na jednom z místních dvorků, když byla ještě dítě. A mimo jiné s sebou přiváží i kouzelnou mašinku – šicí stroj, díky kterému promění zapadlou osadu k nepoznání.

Zaručuji, že se budete bavit, smát, závidět Kate nádherné šaty a taky přízeň Liama Hemsworthe.

3/ Upřímně, už dlouho jsem se takhle nenudila a jen silou vůle dokoukala Carol do konce. Ten film pro mě neměl žádnou hloubku ani poslání a pokud chcete zabít čas, tak s tímhle snímkem se vám to zaručeně podaří.

4 / Konečně jsem viděla celé Želary a nechápu, jak mi do teď mohly unikat. Ráda bych se pustila i do knihy, ale v kabelce na mě teď čeká Tiffany 🙂

5 / Letní filmy, to je moje. Tilda Swinton a Ralph Fiennes se na plátně setkávají znovu (naposledy v Grandhotelu Budapesť) a já čekám jízdu. Ale o tom snad příště.

Nějaké další tipy? Nebojte se podělit. 

S úsměvem, Karolína

PS.: když tohle čtete, já sedím právě v křesle kina Lucerna na vyhlášení cen Gratias Tibi, tak držte palce!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply