Počasí se venku střídá tak, že chvílemi nevím, jestli je stále léto nebo už vytoužený podzim. Jak už jsem psala i v článku o podzimní Capsule Wardrobe, je to mé nejoblíbenější roční období a nikde není tak hezky, jako při procházkách na zlatou barvou „zalitém“ Petříně a při houbaření v lesích na Vysočině.baretka: Tonak, svetr, sukně: second hand, boty: Tamaris, kabát: Promod

Dnes pro vás mám výběr pěti podzimních basic kousků, které ovládly francouzský Instagram: zavinovací šaty, 7/8 kalhoty do zvonu, šněrovací boty, baloňák a červené doplňky. Ale sociální sítě jsou jedna věc a realita druhá. A tak mi Adéla přímo z Paříže hlásí, že v ulicích nejčastěji vidí baloňáky, boty pérka a z barev čas od času vykoukne hořčicová. Jinak se tamní ženy stále drží léty prověřené klasiky, kdy celek vypadá hezky elegantně, ale nic, co by samo o sobě „vyčuhovalo“ tam nezahlédnete.

Tipy, jak i vy můžete do šatníku zařadit tento jednoduchý a nadčasový styl najdete v článcích o:

dress: Rouje, jeans: Rouje, shoes: Vagabond, trenchcoat: Vestiaire Collective, bag: Vestiaire Collective
Photos: Heels in Prague, Ariadibari, Leia, Jeanne Damas, AriEleonore

1)      Zavinovací šaty do skříně neuklidila Aria ani Jeanne Damas. Ta je navíc přidala do své podzimní kolekce značky Rouje. Tuto sezonu se nosí ve vínové a tmavě modré.

2)     Béžová s černou a tmavě modrou jsou stálice. O to hezčí je rozzářit celý outfit červenými doplňky. Já sama tak činím třeba s baretkou, kabelkou nebo šálou. Vždy se ale držím pravidla maximálně tří barev v jednom outfitu (pozn. černá je taky barva :)).

3)      Po kalhotách ke kotníkům pošilhávám už přes rok. Jsou mírně do zvonu a nejlépe se k nim hodí vyšší šněrovací boty na nízkém podpatku. Pokud máte problém se silnějšími stehny jako já, doporučuji je vybírat v tmavších barvách. 

4)      Šněrovací boty alá Mary Poppins uvedl letos na podzim Vagabond. Já sama mám podobné už asi šestým rokem; několikrát nově podražené. Zamilovala jsem se do nich při mé první podzimní návštěvě Paříže, a pak je hledala po všech čertech v Čechách. Tento podzim je budu opět hrdě nosit.

5)      Trench coat nesmí v tomto výčtu chybět. Jeanne Damas o něm, ve své knize In Paris, píše, že je to jeden z kousků, který byste si správně měly pořídit ve vintage obchodě. Bude mít pak ten správný šmrnc. Jistotou je i web s vintage a second hand prémiovými věcmi Vestiaire Collective, kde můžete narazit i na naprosté poklady – třeba tento Bulberry seženete i pod 100 eur.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli podzimní trend, nezapomeňte dát přednost kvalitě nad kvantitou. Osobně si myslím, že všech těchto pět věcí vám v šatníku vydrží více než jednu sezonu a má do nich smysl investovat. Vždy se ale snažím, představit si daný kousek v kombinaci s dalšími minimálně třemi oděvy, které už v šatníku mám. 

Kdo je vaším vzorem v oblékání? Líbí se vám některý z pěti trendů? 

S úsměvem, Karo 

foto: @lifestylebirdie