Udrž.to

UDRŽ.TO: spolu/ sami

Srpen 6, 2017

Zdravím,

jak přečkáváte tato vedra? Musím se přiznat, že mě totálně ochromila a kromě mých denních povinností tady na táboře v rakouském Zellhofu nejsem schopná udělat naprosto nic (sbohem běhání 🙁 ). Ještě, že chladivě studené jezero je na dosah…

Dnešní Udrž.to bych ráda věnovala inspirativním lidem, kteří ovlivňují mou cestu a smýšlení o udržitelnosti, skromnosti, šetrném chování a nakupování vzhledem k přírodě i lidem, kteří to vše produkují – ať už jde o šatník, potraviny, květiny či kosmetiku. Možná to dělají trochu jinak než nejslavnější propagátorka Zero Waste života Bea Johnson, ale jejich cíl je stejný – zmírnit vlastní dopad na planetu a předejít třeba tomuhle. A já je za to neskonale obdivuji a chtěla bych se jim trochu přiblížit (protože to je, oč tu běží). Pokud tedy stejně jako já hledáte inspiraci, koukněte třeba sem: Rozmarné děvče je sestřičkou Děvčete u plotny – blogu, který píše Kristýnka. Jak sama říká, není to jen další blog o módě – jeho autorka se snaží nad nákupy přemýšlet a postupně přechází třeba na bio kosmetiku (což jsou pro mě nejvíc inspirativní články).

Moyomi, blog Kamily Boudové – asi největší propagátorky slow fashion u nás. To, co na ní nejvíc obdivuji je zapálenost, se kterou tento způsob života podporuje a ano, ovlivnila hodně i mě. Navíc pořádá Sustainable Fashion Day (další bude 8. – 9. 9. 2017), natáčí videa a vydává časopis.

Nila blog je takovou mou „polárkou“ ve světě slow fashion. Myslím, že díky tomu, že Eva Urbanová v tomto oboru podniká, přináší něco víc – pohled do pozadí? Možná. Jedno vím ale určitě, její článek o starém oblečení nastartoval mou touhu, být udržitelnější.

Slovenský Nezmar mi dal tip třeba na bezodpadovou letní depilaci nohou.

Make it last = Skandinávie, krásné fotky a pomalá móda alá Garance ♥

A pak tu jsou tři holky z Czech Zero Waste, které se rozhodly psát knihu a na jejichž blogu mě naposledy zaujal článek o nulovém odpadu na táboře.

Můj poslední objev z předvčerejška (#milujemečasopisy): Heylilahey. Berlíňanka Mia mě zaujala na první dobrou svou myšlenkou: „I will never be able to live 100% sustainable, and won’t wear 100% fair fashion, that’s just not very realistic (right now) but I am trying my best on this blog to show you that a healthy, environmental friendly and fair fashion lifestyle can be chic, affordable and easy to accomplish.“ Palec nahoru!

A na závěr Lauren z Trash is for Tossers. Tahle krátká videa už mi nejednou pomohla – třeba s nakupováním za použití co nejméně obalů. Rozhovor s ní je možné si přečíst tu.

Vím, že tohle rozhodně nejsou všechna místa, kam si zajít pro inspiraci a zkušenost někoho jiného. Jsou pro mě ale velice důležitá, protože udávají směr a dávají mi jistotu, že v tom nejsem sama.

Máte i vy nějaké oblíbené zdroje, které stojí za pozornost či sledování? A jak vnímáte lidi, kteří je tvoří – jsou out nebo in?

S úsměvem, Karo

PS.: když už jsme tu s tou slow módou: halenka je z organický bavlny z Lindexu, naušnice byl večerní DIY projekt, sukně je vyměněná na blešáku, taška zděděná po mamce a pantofle Made in CR

za fotky děkuji Ivči

You Might Also Like

5 komentářů

 • Reply CITC Srpen 11, 2017 at 2:48 pm

  Super look, ta sukne je bozi!

  CITC

 • Reply Poslední Panna Srpen 11, 2017 at 8:06 pm

  Moc ti to sluší 🙂 Já šetrnost k životnímu prostředí a obecně bio věci a životní styl v souladu s přírodou obdivuji, ačkoli já jsem na to trochu moc líná a trochu moc měšťácká. To ovšem neznamená, že se nesnažím, naopak. Myslím, že by se každý měl alespoň trochu zamyslet nad tím, jak ty nejmenší věci můžou mít ve velkém měřítku obrovský dopad. Děkuji za inspiraci, na blogy určitě kouknu 🙂

  • Reply Karolína Srpen 16, 2017 at 10:06 am

   Ahoj,
   díky za komentář. S tou leností je to potíž – i já to tak občas mám, ale díky zkušenosti z brigády si vždycky vzpomenu na ty hory nechtěného oblečení, které se na konci slev vyřazuje a pak na lidi, kteří ho šili…
   Určitě máš pravdu, každý bychom měli nějak přispět.
   Hezký den,
   Karo

 • Reply SLEEPY CAT Srpen 23, 2017 at 12:53 pm

  Moc hezkej článek a děkuju za tipy – třeba Nezmar a Make it last jsem vůbec neznala a musím uznat, že oba dva blogy jsou hrozně super! 🙂 Taky jsem ráda, že je pořád čím dál tím víc lidí, kteří na tuhle problematiku upozorňují. Téma udržitelnosti je důležité a mělo by se o něm víc mluvit. 🙂

  Já třeba tenhle týden psala článek o fast fashion. 🙂

  Lucka

  • Reply Karolína Srpen 30, 2017 at 4:44 pm

   Ano, je super, že je čím dál tím víc míst, kam zajít pro inspiraci a kousek „vzdělání“. 🙂
   Karo

  Leave a Reply