Vintage, to je moje. Historie, střihy, materiály, kvalitka, vůně a ano, příběh. Když to všechno správně smícháte se současnými trendy, nikdy nemůžete šlápnout vedle, myslím si. Vlastně mě na tom všem baví úplně nejvíc to pátrání po pokladech, které skrývají zapadlé kouty obchodů. Ta touha najít něco, co ještě nemá konkrétní obrysy, ale až se tak stane, bude to láska do „roztrhání“. 

Na pomezí pražského Žižkova a Vinohrad, pár kroků od vysílací věže se již více než tři roky nachází Studio Vintage, obchůdek s dobovou módou let předešlých. No, já jsem na něj narazila až letos v dubnu, ale od té chvíle sem zaběhnu co pár týdnů.

Milá paní majitelka tu nabízí k zapůjčení či prodeji oděvy a kostýmy z minulého století. Na své si tu přijdou obdivovatelky dvacátých až osmdesátých let, milovnice šatů i kalhot. Já jsem přišla s představou propínacích šatů (těchto) a do pár dnů je měla k vyzkoušení v obchodě! Paráda, že? Nakonec jsem si ovšem odnesla dnešní červené krepové, které mám na sobě. Jsou z velice příjemné bavlny a po vyprání mi cedulka ukázala i výrobce – českou oděvní značku Triola, která se v polovině osmdesátých zabývala právě i šitím oděvů (dnes jejich sortiment tvoří spodní prádlo). Současně mají ještě jednu výhodu – nežehlí se! Takže skvělé na cesty, protože nějaké to zmačkání z kufru není vidět.

No a tím se plynule dostávám k tomu, že tu teď na blogu bude pár týdnů ticho. Po Londýně, kde teď jsem, odjíždím do lesů na tábor a plně doufám v patnáct dnů offline života. Na viděnou se budu těšit opět v pondělí sedmnáctého července!

Víkendová ranní Praha bez aut a turistů je pecková. Jen musíte vstát tak na osmou. Bohatě se vám to ale vyplatí a za odměnu doporučuji snídani v Atriu!

dress: Studio Vintage, bag: vintage, shoes: Baťa – old

Je pro vás staré oblečení poklad nebo hadr na podlahu? A jak to máte s pátráním v sekáčích vy – vyplatilo se vám?

S úsměvem, Karo

PS.: na fotkách si připadám jako v Itálii – barva kostela, světlo, nálada – (ačkoli jsou focené v Praze). Láká mě totiž místní agroturistika. V mých představách bych někde na usedlosti dělala olivový olej a mozzarellu. Máte s takovouto dovolenou někdo zkušenosti? Budu vděčná za jakýkoli tip. Dík! 🙂

photo: Lucien