It was almost impossible to escape the news about the royal wedding this last weekend. And every girl around the world is sad, because, well, there is one less prince in the world.

Myslím, že nikdo z nás v minulých týdnech neunikl humbuku okolo královské svatba ve Velké Británii. Ať si říká, kdo chce co chce, jedno je jisté – na světě už je opět o jednoho prince a tedy i potenciálního ženicha méně.
shirt: Armedangels; pants: Maska, sunglasses: Komono, bag: O my bag – everything was borrowed from Eco Fashion Labels

And as Harry and Meghan kick off this years wedding season – I have prepared some minimal outfit Capsule Wardrobe tips on what to wear as a wedding guest. First of all, it is not necessary to buy new stuff while attending such an occasion. I of course understand that a wedding is a great opportunity to buy some new clothing, but if you decide to do so, you at least should know how you will combine it with the stuff you already own.

Období letních svateb je tu, a když nám ho včera Harry s Meghan tak hezky odstartovali, připravila jsem pro vás jednoduchý capsule wardrobe návod, co si obléci jako svatební host. Nemyslím si totiž, že je nutné si kvůli jedné takové události pořizovat nové kousky do skříně. Samozřejmě je to příležitost vyrazit na nákupy, když už se ale pro takový krok rozhodnu, ráda bych o novém oděvu věděla, že ho budu moci zkombinovat s dalším oblečením, které již mám ve skříni. 

blazer (Vestiaire Collective); blouse (People Tree); trousers (Eco Fashion Labels); skirt (Vestiaire Collective) dress (Sezane); bag (Eco Fashion Labels); shoes (Sezane); bracelet (Renata Bachmann); necklace (Louise Damas); earings (Etikbutik)

French style inspired wedding guest outfit

I don’t want to shed tears because “I have nothing to wear” – that is why I have decided to combine some stuff I already have (such as dark blue linen blazer, black skirt or lace top) with some new pieces I would appreciate (for example this black dress by Sezane). While thinking about it – I would say that accessories are key pieces which can add the final personal touch to my outfit (interesting contrast shoes, purse or jewellery).

Jak si vybrat oblečení pro svatebčany?

A tak, abych i sama sobě ušetřila trápení nad tím, v čem za měsíc na jednu takovou slávu půjdu, zvolila jsem kombinaci toho, co mi již teď visí ve skříni – např. tmavě modré lněné sako, černá sukně a krajkový top (viz letní CW); a novinek, které bych naopak ocenila (černé letní šaty na ramínka). Když tak nad tím přemýšlím, věcí do kterých bych investovala budou spíš doplňky – zajímavé kontrastní boty, kabelka nebo šperky. Právě ty podle mě dodají celému výslednému outfitu na osobitosti. 

Wedding is one of those occasions I would like to wear clothes like that. But while preparing on it I always keep trying to think about these facts:

  1. Is there any dress code?
  2. Do the clothes reflect my personality and lifestyle or am I trying to be someone else?
  3. Comfort comes first.
  4. What kind of activities am I supposed to do during the event – can I wear 10 cm heels?
  5. Investment over impulsive shopping

Svatba jistě není jedinou událostí, kam se letos rozhodnu podobně oblečená vyrazit. Vždy se ale snažím promyslet těchto pět pro mne důležitých aspektů:

  1. má akce stanovený dress code?
  2. reflektuje daný oděv mou osobnost a lifestyle nebo se snažím „stát se“ někým jiným 
  3. s tím přímo souvisí i pohodlí a komfort, které mi oblečení má zajistit; když se v něm necítím sama sebou, mám celou akci zkaženou 
  4. jistě je nasnadě zvážit i výšku podpatku vzhledem k délce akce a plánovaným aktivitám, které mě v rámci  čekají 
  5. investice místo impulzivního nákupu

What do you wear during such an occasion? Is it the possibility to buy new stuff for you or do you combine clothing you already own?

Have a nice week, Karo

V čem vyrážíte na podobné události vy? Je to pro vás příležitost pořídit si na sebe něco nového nebo kombinujete již vlastněné kousky oděvů?

S úsměvem, Karo

PS.: jestli si říkáte, že černé kalhoty v létě byste si na sebe nikdy nevzaly, pak si zajděte vyzkoušet tyto tenclové, které jsou tak příjemné. Látka totiž v létě chladí a v zimě hřeje. Prostě paráda!