Fashion, Udrž.to

UDRŽ.TO: SLOU Fashion Days 8. – 9. 9. 2017

Září 14, 2017

V rámci pražského Fashion Weeku, který proběhl minulý týden se o víkendu již po druhé, myslím, uskutečnil i SLOU – prodejní festival oslavující pomalou módů v jejich rozličných podobách. A protože mi volné místo v kalendáři přálo, vydala jsem se do Vnitroblocku to tam trochu omrknout.

Na akcích tohoto druhu mám vždycky ráda popovídání si s autory tvorby. Baví mě zjišťovat, jak a odkud pochází materiály, co předcházelo výrobě a jaký cíl si si designer klade. Třeba slovenská značka Cila má krásné šaty ze starých odstřižků látek, které by jinak skončily na skládce a vlnu dováží z Turecka. Win Win Love měly skvělé šedé vlněné svetry, Bohempia dorazila se svými konopnými plátěnkami, na které si brousím zuby na jaro, Fakticky měla tak hezké náušnice, že jsem u jedněch neodolala. A slyšeli jste o lacích na nehty Acquarella, které nesmrdí jako ty běžné a doporučují se ženám po chemoterapii? Všechny značky tu.

Kromě etických nákupů se za ty dva dny daly navštívit i všemožné workshopy – od sestavování efektivního šatníku, po výrobu pracích prášků, které jsem ale bohužel nestihla.

Já si akci nadmíru užila a doufám v její častější opakování. Byli jste se podívat? Co vás zaujalo? 

S úsměvem, Karo

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.